Vznešená rasa Wraithů

Rady pro nováčky

Jak začít vše zde!
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Milý nováčku, zde se dozvíš pár užitečných věcí. Kdyby jsi měl jakékoliv dotazy, tak je směřuj na online vládu ve hře:-) Radím přečíst :Statusy Zkratky v SG

1) Začátek

Pokud ses právě registroval/a do hry, tak máš nějaký ten nag, 10ngi a Domovskou planetu. Před sebou vidíte základní statistiky a vlevo panel.

Jděte do sekce  Fondy - záložka Osobní upgrady a najměte hrdiny Kolonizátor a Stavitel. Poté v sekci Planety osídlete 19 skalnatých planet. Pokud vám zbyde nag, můžete postavit pár měst na planetách. Znovu do sekce Fondy a nastavte daně na automatiku ( zaškrkněte ty 2 políčka). A pak můžete jen lenošit a chodit v sekci fora na domovskou planetu nebo na neutrální fórum.

2) Zástavba, Útok

Pokud jste se zde registrovali na začátku věku, tak počkejte, až se přepne na politiku Infrastruktura a pak zastavujte planety. Také ze začátku nemusíte hned stavět obrany, to až před 1.war. Ale pokud jste se registrovali uprostřed věku, tak těsně před uplnynutím 48 hodin od registrace se vyplatí začít něco dělat. Nejlepší je postavit na planetách, kromě domovské planety, na ni se nedá útočit,  několik BS a SDI. Nezapomeňme, že SDI potřebují ke správné funkci lidskou posádku. Na jedno SDI je potřeba 20 000 nezaměstnaných pracovníků.

Armádu si nechte posílat od vlády z RA.:-) Je  to daleko výhodnější.

Poté, co si postavíte armádu a uběhne 48 hodin od registrace, můžete začít utočit. Buď můžete začít dobývat, nebo krást naquadah jiným. Oboje nese svá rizika. Buď na rasu se kterou válčíme a nebo na rasu Vyvrhelové.

Dobývací rizika :

Dobývání klasickým způsobem nese určitá rizika. NIKDY proto neposílejte celou armádu na dobývání planety. Může se stát, že o celou armádu přijdete. Důvod je ten, že v reálném boji by vám například transportéry přivezly na planetu vojsko, ale cestou zpět by transportéry byly sestřeleny. A planetu byste nedobyli, protože vaše vojsko by zemřelo hladem nebo na následky bitvy, protože by se neměli jak dostat pryč z planety. Proto posílejte vždy jen zlomek armády. Pokud dobyjete, je to fajn, pokud nedobyjete, zkonzultujte ztráty s učitelem, nebo se zkušenějším hráčem.

 

Zlodějská rizika :

Při zlodějském útoku je několik rizik.

Prvním je přítomnost BS, které by vaše zloděje zabily. Tomu se dá předejít takzvaným "zkoušením". Proto je dobré koupit pár otrokářských lodí. Těmi vyzkoušíte, zda-li má obránce BS. Pokud ne, můžete zautočit Zloději a ukradnete mu naquadah. Pokud má BS, zloděje neposílejte.

Druhým rizikem je pokud je váš cíl online. Zkusíte-li, jestli má planetu s BS a výsledek je že nemá, tak pokud je obránce online a všimne si včas vašeho utoku, může se stát, že si dostaví BS a vaše zloděje následně zabije.

Třetím rizikem je přítomnost tabulky Provedené útoky. Neboť jsou i lidé, kteří sedí a čekají, až někdo začne zkoušet. Pak jsou natolik drzí, že vám naquadah ukradnou přímo před nosem.

 

3) Závěr

Tak na závěr by snad stálo za to připomenout že pokud něco nechápete napište onnline vládě a tady pár věcí jak být dobrým občanem:-)

1) Chodit na SGA minimálně 2x denně. Pokud je war vícekrát.
2) Číst Národní poštu a hlasovat v Národních referendech.
3) Řídit se pokyny vlády v Národní poště!
4) Být aktivní a aktivně útočit!

 

To je tak vše, budeme rádi když se do toho přidáte k nám a posílíte nás. A nezapomeňte jsme v tom všichni jako tým.
Hodně štěstí:-)
Viva la W

 
© 2008-2010 Temny Apofis - majetek Wraithů a naší královny.