Vznešená rasa Wraithů

O rase Wraith

Humanoidní stvoření, která se vyvinula po příchodu Antiků do galaxie Pegasus z Eratuského brouka. Ten napadal lidi a postupem času měnil jejich DNA až do podoby dnešních Wraithů - takže Wraithové jsou vlastně genetickou kombinací Eratuského brouka a člověka.

Wraithové vlastní spoustu nadlidských schopností. Mezi ně patří velká schopnost regenerace, ta je závislá na době, kdy se Wraith naposledy krmil. Takže při postřelení po krmení se poranění po kulce téměř okamžitě zacelí. Další schopností je telepatická komunikace. Díky ní dokáží Wraithové mezi sebou komunikovat i na velké vzdálenosti. Dokáží také uměle vyvolávat halucinace, které mají za úkol zastrašit a zmást lidi. Wraithové jsou také velice silní, dokáží s přehledem odhodit člověka několik metrů od sebe. Jejich buňky neobsahují žádné proteiny známé u lidí, a proto na rozdíl od člověka neumírají stářím.
 
Wraithové se živí vysáváním životní energie z lidí. Přiloží svojí ruku k tělu člověka a začnou jej vysávat. Člověkovi je při tomto procesu vstříknou zvláštní enzym, který dočasně posiluje jeho tělo, aby nezemřel dříve, nežli se Wraith nakrmí. Člověk při krmení stárne o desítky let a nakonec z něj zbývá jen kostra.

Wraithové se jako mladí živí normální potravou, ale při dospívání dojde v jejich těle ke změnám a začnou se živit lidskou životní energií a jejich zažívací soustava je k ničemu.

Wraithové již po tisíciletí pustoší celou galaxii a ničí celé lidské civilizace. Pravidelně navštěvují zdejší planety, aby sklidili část lidí transportním zařízením na své lodě. Na některých lidech se nakrmí, jiné uchovají na pozdější období. V obdobích po "sklizních" se většina Wraithů ukládá ke spánku - hibernuje ve svých komorách na mateřských lodích, někdy i několik stovek let.

Wraithové jsou natolik vyspělou rasou s technologiemi, které se rovnají těm Antickým. Proto se Antikové po zdlouhavých bojích rozhodli potopit své město do oceánu a opustit je, aby zachránili alespoň část jejich druhu. Po příchodu expedice však byla v období hibernace zabita Wraithská královna mjr. Sheppardem a spící Wraithové se znovu probudili a začali opět plenit celou galaxii.wraith

 
© 2008-2010 Temny Apofis - majetek Wraithů a naší královny.